Kategorije
Tri suze, iako starost prolazi, srce koje voli portugalski nogomet i dalje postoji
05 Jul

U finalu Europskog kupa 2004. mladi i energični temperament okružio je portugalskog mladića Cristiana Ronalda, koji je nosio Nogometni dresovi prodaja broj 17. Međutim, okrutnost natjecateljskog nogometa natjerala ga je da propusti Europsko prvenstvo. Nespremnost da izgubi prvenstvo u Europskom kupu tužno je rasplakala 19-godišnjeg Ronalda.

Vrijeme leti Na bojnom polju Europskog kupa 2016. 31-godišnji Cristiano Ronaldo predvodio je zlatnu generaciju portugalskih ratnika da svlada sve prepreke na bojnom polju Europskog kupa i stigne na bojište finala Europskog kupa. U to je vrijeme bio neokrunjeni kralj lige, oslonac portugalske reprezentacije i toliko iščekivani kralj u Promocija Dječji dres Portugal Euro 2024 s brojem 7. Međutim, u prvom poluvremenu finala Ronaldo je ozlijedio koljeno prilikom sudara s protivnikom i morao je u nesnosnim bolovima napustiti ovo veliko finale Europskog kupa. Ronaldo je u tom trenutku još jednom pustio suze žaljenja. Iako je na kraju Portugal te godine pobijedio domaćina Francusku i osvojio Europski kup. Ali za Ronalda, najviše žali što nije pratio portugalsku reprezentaciju do posljednjeg trenutka osvajanja prvenstva.

Došlo je vrijeme za bojno polje Europskog prvenstva 2024. u Njemačkoj. 39-godišnji Ronaldo po šesti put nastupa u Europskom kupu za portugalsku reprezentaciju. 39 godina je već kraj nogometne karijere jednog nogometaša. Ronaldo je ponovno pustio bespomoćne suze nakon što je protiv Slovenije promašio jedanaesterac. Na kraju je svoje iskupljenje završio u sudačkoj nadoknadi. Tri suze, od zelenog 19-godišnjaka, do super ratnika na vrhuncu, a sada do 39-godišnjeg veterana. Iako godine prolaze, ljubav prema Portugalu i nogometu i dalje postoji u njegovom srcu. Ovo je Cristiano Ronaldo, veliki kralj koji nosi dres s brojem 7.