Kategorije
Španjolska dominira Europskim kupom, kada će se ostvariti san Harryja Kanea o osvajanju prvenstva
17 Jul

Europsko prvenstvo 2024. u Njemačkoj završilo je naslovom prvaka crvene španjolske reprezentacije. Ovaj crveni Promocija Dječji dres Španjolska Euro 2024 vijorio se na vjetru na trofeju prvaka Europskog kupa po četvrti put. Ipak, neki su sretni, a neki tužni. Reprezentacija Engleske je dva puta uzastopno stigla do finala Europskog kupa, ali je još jednom propustila prvenstvo kada je bila samo na korak od naslova Europskog kupa.

Unatoč brojnim izvanrednim nogometnim ratnicima, ova Tri lava nikada nisu osvojili Europski kup. Harry Kane, koji je u istom čamcu s Engleskom, kapetan engleske reprezentacije, na nogometnom je borilištu već više od deset godina, ali nikad nije osvojio naslov prvaka. Čini se da Kane ima "prokletstvo bez prvenstva". U 12 godina Premier lige Tottenham osvojio je mnogo Zlatnih kopački Premier lige, ali nikada nije osvojio prvenstvo Premier lige ili Lige prvaka u Tottenhamu. Možda Kane želi razbiti ovo prokletstvo. Došao je u Bayern München u Bundesligi i obukao ovaj crveno-bijeli FC Bayern München Nogometni Dresovi. No, prokletstvo peha ponovno ga je pratilo u Bayernu te je prekinuo 11-godišnju dominaciju Bayerna u prvenstvu Bundeslige. Iako je Kane pomogao Bayernu da postigne 36 golova i osvoji Zlatnu kopačku Bundeslige. Još uvijek nije uspio osvojiti prvenstvo za sebe.

31-godišnji Harry Kane osvojio je mnoga osobna priznanja, ali nikada nije osvojio vlastiti trofej prvaka. Na bojnom polju Europskog kupa bio je toliko zavidan kada je vidio 17-godišnjeg genijalnog dječaka Yamala kako drži trofej Europskog kupa. 31-godišnji Harry Kane je u najboljim godinama i vjerujem da će s ponosom moći držati trofej prvaka prije nego što ode u mirovinu. Možda je to trofej prvaka lige, možda je to trofej Lige prvaka, ili je to možda trofej Svjetskog prvenstva dvije godine kasnije. Ovako izvanredan nogometaš sigurno će moći ostvariti svoj san o osvajanju prvenstva.